בוררות הנדסית

בוררות הנדסית
ההחלטה לבנות בניין נחשבת למורכבת, זאת בשל המספר הרב של בעלי המקצוע המעורבים בקבלת ההחלטות. לעיתים במהלך הבנייה ישנם ויכוחים בין הצדדים, ואף ישנם מקרים בהם הויכוחים עוברים מהמרחב הציבורי ומגיעים לבית המשפט. אך ישנו פתרון לכך והוא בוררות הנדסית - מינוי בורר מקצועי המקבל את ההחלטה על סמך שמיעת עדויות של שני הצדדים.

מהי בוררות הנדסית?

בניית בניין אינה סיטואציה פשוטה במיוחד, היות והיא מזמנת מפגש עם שלל אנשי מקצוע אשר לכל אחד מהם דעות שונות. לעיתים המחלוקות בין הצדדים עשויות להגיע עד לבית המשפט. מוסד הבוררות נוסד במטרה לעודד פתירת סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט.

בעת ויכוח בין בעלי מקצוע ניתן לפנות אל בורר הנדסי וכך ניתנת האפשרות לפעול בהליך שונה ומהיר לפתרון המחלוקות, זאת מבלי לערב את בית המשפט. לעתים יכול להיווצר מקרה בו מנהל הפרויקט רוצה לקדם את הפרויקט ולמנוע את החיכוכים עם הקבלן המבצע. לשם כך ראש הפרויקט ממנה אדם מומחה ומוסמך בהסכמת שני הצדדים.

מה תפקידו של הבורר?

תפקידו של הבורר הוא לנסות ולהגיע לעמק השווה על ידי צמצום המחלוקות ומציאת פתרון מתאים לשני הצדדים. במסגרת הליך הבוררות נשמעים טיעוני שני הצדדים תוך בחינת הסיטואציה בצורה מקצועית על ידי הבורר הנחשב לצד ג', אשר תפקידו הוא לפתור את הסכסוך. במסגרת תפקידו של בורר מהנדס הוא מחויב להביא נימוקים להחלטתו, כך שני הצדדים לא יכולים לחשוש כי אחד הצדדים התערב בתהליך.

אישור של איש מקצוע

החשיבות של פתירת מחלוקות היא חשובה לאורך תהליך הבנייה. לא אחת מחלוקות עולות במהלך תהליך הבנייה ויש צורך לפתור אותן כדי להמשיך ולבנות את הבניין בצורה המקצועית ביותר. סכסוכים בין אנשי המקצוע עשויים להוביל לשרשרת ארוכה של פגיעות שעשויה לפגוע במהלך הבנייה.

תחום הבנייה מצריך אחריות רבה ובעלי מקצוע איכותיים. חברתנו בבעלות משה מלכה, מהנדס בניין בוגר הטכניון ובעל כלים וידע מתאימים, מתחייבת לפעול למען לקוחותיה בכל בעיה על מנת לאפשר בנייה באופן מקצועי.

ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> בוררות הנדסית
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook