בדיקת מבנים

בדיקת מבנים

בדיקת מבנים – למה זה כל-כך חשוב?

ישנם מצבים רבים בהם אנשים רוכשים מבנה מקבלן, ואינם יודעים לאתר בעצמם ליקויים שונים. אותם ליקויים יכולים להתגלות בהמשך, כשמאוחר מדי לדרוש מהקבלן לתקן את הליקוי או לפצות את הלקוח באופן כספי. מלבד עוגמת הנפש, יכול להיות מצב שליקויים שונים יהוו אף סכנה בטיחותית. היות וצריך מהנדס בניין מוסמך בכדי לאתר ליקויי בנייה, חשוב להיעזר בשירותים מקצועיים של בדיקת מבנים על מנת לוודא שהנכס שרכשתם עומד בתקנים השונים, ושהעבודה בו בוצעה לפי התכנון והדרישות.

סוגי ליקויים שאפשר לאתר בעת בדיקת מבנים ?

ההגדרה "ליקויי בנייה" באה לתאר מצב שבו אין התאמה בין התכנון המקורי לבין המצב בפועל. יכול להיות שהמבנה לא עומד באחד התקנים, למשל בדרישות של מכון התקנים הישראלי, בתקנות התכנון והבניה, וכדומה. אלו דברים שכדאי להזמין בדיקת מבנים בכדי לגלותם בזמן. יכול להיות שהמבנה אינו שומר על כללי בטיחות, אינו שומר על חוק החשמל, ועוד מגוון ליקויים אחרים שאדם שאינו מוסמך לכך לא יגלה, אלא אם כן בעתיד יקרה משהו בעקבות הליקוי. יכול לקרות מצב שהקבלן יראה לכם תוכניות תקינות לחלוטין אך בשלב הביצוע לא עמדו בתוכניות, למשל במקרה בו השתמשו בחומרים פחות איכותיים בכדי לחסוך בהוצאות, ועל ידי כך בעצם פוגעים במבנה עצמו. ביקורת מבנים יכולה לעלות גם על מצבים אלו, בהם מה שבוצע בפועל אינו תואם את התוכניות. מהנדס בניין מקצועי יוכל לעשות בדיקות קפדניות עבורכם במסגרת בדיקת מבנים, ולהציג לכם דו"ח מפורט שמציג כל ליקוי, גם מי שעשוי להיראות לכם כקטן ושולי. באמצעות דו"ח זה תוכלו להשיג תיקונים או פיצוי מהקבלן שלכם. במידת הצורך, תוכלו להגיש את הדו"ח לבית המשפט.

מי מבצע ביקורת מבנים ?

מי שעושה את עבודת ביקורת מבנים צריך להיות מהנדס בנין מוסמך. אם אתם רוצים שהקבלן ייקח אתכם ברצינות, ובעיקר אם יש חשש שתצטרכו להשתמש בדו"ח בבית משפט, קחו בחשבון שמהותי להשתמש בשירותים של מהנדס בעל ניסיון רב בתחום זה. חברות בניה רבות קבלו לאורך השנים דו"חות ליקויים מ"יעדים" והן התייחסו ברצינות לליקויים שפורטו בדו"חות. חשוב לציין שחוות הדעת שמוגשות על ידי "יעדים" לבית המשפט הינן קבילות כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהזמנת ביקורת מבנים מ"יעדים" תקנה לכם שקט נפשי באשר למבנה שרכשתם. כל ליקוי, קטן כגדול ימצא את מקומות בדו"ח, ויזכה ליחס הראוי.ליעוץ ופרטים נוספים צרו קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
עמוד הבית >> בדיקת מבנים
יעדים הנדסה אזרחית בע"מ - מעניקה שירותי בדק בית, ביקורת מבנים וגם ליקויי בניה. יעדים הנדסה אזרחית בע"מ הינה מהחברות בדק בית הותיקות והמקצועיות בתחום של בדק בית וביקורת לליקויי בנייה.
you tuble google plus twitter facebook